İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KASTAMONU
Kastamonu Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
 
RSS

Haberler

YANGIN TEDBİRLERİ YAZISI 08 Aralık 2017
foto
İLİMİZ SON ZAMANLARDA MEYDANA GELEN YANGINLARLA İLGİLİ YANGIN TEDBİRLERİ KONULU YAZIMIZ İLİŞİKTEDİR.
[Devamı]
MERKEZ BÜRME KÖYÜ YANGIN 04 Aralık 2017
foto
İLİMİZ MERKEZE BAĞLI BÜRME KÖYÜ KUZÖREN MAHALLESİNDE 29.11.2017 TARİHİNDE MEYDANA GELEN YANGINDA 2 EV YANMIŞ OLUP, YANAN EVLERİN ENKAZINDA KENDİLERİNDEN HABER ALINAMAYAN VATANDAŞLARIMIZ İÇİN İL JANDARMA KOMUTANLIĞINCA YAPILAN ARAMA FAALİYETLERİNE MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ARAMA KURTARMA EKİBİ DE KATILMIŞTIR.
[Devamı]
METEOROLOJİK UYARI.. !!!! 20 Kasım 2017
İLİMİZİN YÜKSEK KESİMLERİNE BU GECEDEN İTİBAREN KARLA KARIŞIK YAĞMUR VE KAR YAĞIŞI, YARIN İSE YER YER KUVVETLİ (10-20 cm) VE 1500m ÜZERİ YERLERDE YOĞUN KAR YAĞIŞI (20cm) BEKLENMEKTE OLUP, İLGİLİLERİN DİKKATLİ VE TEDBİRLİ OLMALARI GEREKMEKTEDİR.
[Devamı]
KASTAMONU İLİNDE KIŞ MEVSİMİNDE ALINACAK TEDBİRLER KONULU TOPLANTI KARARLARI 20 Kasım 2017
foto
KASTAMONU İLİNDE KIŞ MEVSİMİNDE ALINACAK TEDBİRLER KONULU TOPLANTI KARARLARI İLİMİZDE, YAKLAŞAN KIŞ MEVSİMİNİN OLUMSUZLUKLARINA KARŞI KURUMLARIN ALACAĞI TEDBİRLER VE KURUMLAR ARASINDA GEREKLİ KOORDİNASYONUN SAĞLANMASINA İLİŞKİN KASTAMONU VALİSİ SAYIN YAŞAR KARADENİZ BAŞKANLIĞINDA, İLÇE KAYMAKAMLARI VE KURUM YETKİLİLERİ İLE 07.11.2017 TARİHİNDE YAPILAN TOPLANTIDA ALINAN KARARLAR İLİŞİKTE YER ALMAKTADIR.
[Devamı]
Arakan'a #SahipÇık 10 Kasım 2017
foto
https://www.arakanasahipcik.org/ Yüzlerce yıldır baskı altında yaşam mücadelesi veren, 2012 yılında başlayan saldırılar sonrası yerlerinden edilmeye çalışılan Arakanlı Müslümanlar yine büyük acılar yaşıyor. Şiddetini artıran saldırılarda binlercesi hayatını kaybeden, onbinlercesi göç yoluna düşen Arakanlı Müslümanlara 2012 yılından bu yana insani yardımda bulunan AFAD, Türk Kızılayı ve Diyanet Vakfı bölgeden yükselen yardım çığlığına sesiz kalmayarak yeniden harekete geçti. Çocuk, kadın, genç, yaşlı… Her yaştan ve guruptan yüzbinlerce Arakanlı Müslümanın yarasına merhem olmak isteyen siz hayırseverlerin bağışlarını gerek ülkeleri Myanmar’da göçmen durumuna düşen, gerekse zorunlu olarak göç ettikleri ülkelerde Arakanlılara ulaştırmak için insani yardım operasyonu başlatan AFAD, Türk Kızıla...
[Devamı]
İLÇELERİMİZE AFET KONTEYNERİ TESLİM EDİLDİ 09 Kasım 2017
foto
MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE ALIMI YAPILAN AFET VE ACİL DURUMLARDA VATANDAŞLARIMIZCA KULLANILMAK ÜZERE İÇERİSİNDE JENARATÖR, KIRICI, DELİCİ, AYDINLATMA SETİ, BALYOZ, HİDROLİK KRİKO, SEDYE VB. KURTARMA MALZEMELERİNİN YER ALDIĞI 3 ADET MALZEMELİ DEPREM KONTEYNERİ, ARAÇ, TAŞKÖPRÜ VE TOSYA İLÇELERİNE TESLİM EDİLDİ.
[Devamı]
Kış Tedbirleri Toplantısı Yapıldı. 09 Kasım 2017
foto
İlimizde kışla mücadele çalışmaları kapsamında kurumların yapacakları faaliyetler ile ilgili koordinasyon toplantısı Sayın Valimiz Yaşar KARADENİZ'in Başkanlığında, ilgili kurumların ve İlçe Kaymakamlarının katılımı ile Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda, kurumların yapacakları çalışmalar, alınacak tedbirler ve koordinasyon konuları karara bağlandı.
[Devamı]
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarına Katıldık. 30 Ekim 2017
foto
Kastamonu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü olarak 6 araç ve 11 personel ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katıldık.
[Devamı]
Eskiiğdir Köyündeki Kayıp Vatandaşımız Bulundu. 26 Ekim 2017
foto
ARAÇ Eskiiğdir Köyünde 24.10.2017 Salı günü öğle saatlerinden beridir kayıp olan 85 yaşındaki Alzheimer hastası vatandaşımız AFAD, UMKE ve Jandarma ekipleri tarafından aranmaya başlanmıştır. Arama çalışmaları Jandarma ekibi ile beraber başlanmış, gece boyu devam etmiştir. 25.10.2017 Çarşamba günü olay yerine kurumuza ait insansız hava aracı sevk edilmiş ve arama çalışmalarına havadan görüntü alınarak devam etmiştir. Vatandaşımız akşam saatlerinde tüm ekiplerin ve köylülerin yardımı ile sağ olarak bulunmuştur. UMKE ekibi ilk müdahaleden sonra hastaneye sevk edilmiştir.
[Devamı]
Müdürlüğümüz Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Verdiği Eğitimler Devam Etmektedir. 23 Ekim 2017
foto
Müdürlüğümüzden TKDK Kastamonu İl Koordinatörlüğü ve Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü bünyesindeki personele İlk 72 Saat, Yangın ve Bina Tahliyesi Konularında eğitim ve tatbikat faaliyetlerinde bulunulmuştur. Ayrıca Kastamonu İtfaiye personeli ile ip teknikleri ve kurtarma konularında bilgi paylaşımı yapılmıştır.
[Devamı]
Sayfalar: 123456