İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
KASTAMONU
Kastamonu Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
 
RSS

Haberler

CİDE İLÇESİ GÖKÇEÖREN KÖYÜ AFET KONUTLARI YAPIMI DEVAM EDİYOR 12 Ekim 2017
foto
CİDE İLÇESİ GÖKÇEÖREN KÖYÜNDE HEYELAN AFETİ SEBEBİYLE HAK SAHİBİ KABUL EDİLEN 9 AİLE İÇİN MÜDÜRLÜĞÜMÜZ KONTROLÜNDE EVİNİ YAPANA YARDIM YÖNTEMİNE GÖRE AFET KONUTU İNŞAATLARI DEVAM ETMEKTEDİR. CİDE MERKEZ NASUH MAHALLESİNDE BEŞ KATLI 9 DAİRE OLARAK YAPIMI DEVAM EDEN KONUTLARIN ZEMİN KAT TABLİYE BETONU DÖKÜLMÜŞ OLUP DEMİR VE KALIP İMALATLARI DEVAM ETMEKTEDİR.
[Devamı]
ARAMA KURTARMA EKİBİMİZ PINARBAŞINDA KANYON EĞİTİMDE 12 Ekim 2017
foto
MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ARAMA KURTARMA EKİBİ, PINARBAŞI İLÇESİNDE YER ALAN KANYONLAR BÖLGESİNDE 12-15 EKİM 2017 TARİHLERİNDE DÜZENLENEN 1. TÜRKİYE KANYON VE DOĞA SPORLARI FESTİVALİ KAPSAMINDA TEORİK VE PRATİK EĞİTİM VERMEK ÜZERE PROGRAMA KATILMIŞTIR. TUNCELİ AFAD EKİBİNEDE PROGRAMA KATILMIŞTIR.
[Devamı]
BOZKURT MESLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİLERİNE EĞİTİM 03 Ekim 2017
foto
Bozkurt ilçesinde yüksekokul öğrencilerine Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer (KBRN) tehlikelere karşı farkındalık eğitimi verildi. Müdürlüğümüzce Kastamonu Üniversitesi Bozkurt İsmail Eroğuz Meslek Yüksekokulu Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Bölümü öğrencilerine yönelik eğitim programı düzenledi. Okulun konferans salonunda öğrencilerle bir araya gelen ekibimiz, kurumun tarihçesi ve görev alanları konularında bilgiler aktardı. AFAD’ın yalnızca Türkiye’de değil ihtiyaç duyan tüm ülkelerde müdahalelerde bulunduğu ve değişen ve gelişen teknoloji ile AFAD'ın güçlü bir noktaya ulaştığını vurgulandı. KBRN tehditlerine karşı öğrencilere sunum yapılarak seminer kapsamında arama-kurtarma ve dağcılıkta kullanılan malzemeler ile araç tanıtımı yapıldı....
[Devamı]
KASTAMONU MERKEZ TERZİ KÖYÜNDE YANGIN 02 Ekim 2017
foto
limiz Merkeze bağlı Terzi köyünde 30 Eylül 2017 tarihinde çıkan yangında 2 ev yanarak kullanılamaz hale gelmiştir. Evlerde ikamet eden 2 aile için Müdürlüğümüzce ısı yalıtımlı 4 adet çadır kurulmuş, yatak ve uyku seti verilmiştir. Ayrıca Kızılay Kastamonu Şube Başkanlığınca mutfak ekipmanı, gıda malzemesi ve battaniye dağıtımı yapılmıştır.
[Devamı]
DEVREKANİ İLÇEMİZE KESME AYIRMA SETİ VE KURTARMA MALZEMESİ TESLİM EDİLDİ 21 Eylül 2017
foto
Devrekani ilçemizde ve bölgesinde trafik kazalarında ve afet olaylarında kullanılmak üzere Müdürlüğümüz tarafından Kesme Ayırma Seti ve Kurtarma Malzemeleri Devrekani Belediyesi İtfaiyesine teslim edildi. Ayrıca Müdürlüğümüz Arama Kurtarma Teknisyenlerince malzemelerin kullanımı ile ilgili itfaiye personeline eğitim verildi.
[Devamı]
Şüpheli Paket Ve KBRN Farkındalık Eğitimi 18 Eylül 2017
foto
Kastamonu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü bünyesinde ilimizde bulunan kamu kurum ve kuruluşlarına şüpheli paket ve KBRN farkındalık eğitimi düzenleniyor. 18 – 19 – 20 Eylül tarihlerinde düzenlenen eğitime kurumların evrak kayıt ve güvenlik görevlileri katılarak, bu alanda teorik ve pratik eğitim alacaklardır.
[Devamı]
ABANA İLÇEMİZE KESME AYIRMA SETİ VE KURTARMA MALZEMESİ TESLİM EDİLDİ 25 Ağustos 2017
foto
Abana ilçemizde ve bölgesinde trafik kazalarında ve afet olaylarında kullanılmak üzere İl Özel İdaresi bütçesinden Müdürlüğümüzce alımı yapılan alımı yapılan Kesme Ayırma Seti ve Kurtarma Malzemeleri Abana Belediyesi İtfaiyesine teslim edildi. Firma yetkilisi ve Müdürlüğümüz Arama Kurtarma Teknisyenlerince malzemelerin kullanımı ile ilgili itfaiye personeline eğitim verildi. Malzemelerin tesliminde Abana Kaymakamı Hasan Hüsnü TÜRKER ve Abana Belediye Başkanı Altan ERDOĞAN' da hazır bulundular.
[Devamı]
İLİMİZDE BULUNAN KANYONLARDAN GEÇİŞLERİ İLE İLGİLİ VALİLİKCE ALINAN TEDBİRLER 14 Ağustos 2017
foto
İlimiz sınırları içerisinde kalan kanyonlar, doğal güzellikleri yanında, insan hayatını tehlikeye sokan çeşitli risk unsurların' da içinde bandırmaktadır. Son zamanlarda meydana gelen vakalar sebebiyle, kanyon geçmek isteyen kişiler hakkında 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu uyarınca aşağıdaki tedbirlerin alınması uygun görülmüştür;
[Devamı]
Sinop / Türkeli Sınırında Kaybolan Vatandaşlarımız Kurtuldu. 08 Ağustos 2017
foto
02.08.2017 tarihinde Çatalzeytin İlçe Jandarma Komutanlığından gelen ihbarda 2 vatandaşın arazide kaybolduğu bildirilmiştir. Bu ihbar üzerine 3 kişilik Arama Kurtarma Ekibi görevlendirilmiş, olay yerine varıldığında Sinop/Türkeli sınırında bulunan kanyona 4 kişinin gezmek için girdiği 2 kişinin kanyondan çıktığı diğer 2 kişinin kanyonda kaybolduğu bilgisi alınmıştır. 03.08.2017 tarihinde saat 06:00 da arama kurtarma ekibi kanyonda arama kurtarma çalışmasına başlamıştır. Aynı gün saat 16:00 da vatandaşların kendi çabaları ile kurtulduğu haberi alınmıştır. 04.08.2017 tarihinde saat 12:00 kanyon parkuru tamamlanarak ekibimiz kanyondan çıkış yapmıştır.
[Devamı]
İnebolu'da Kaybolan Genç 17 Saat Sonra Bulundu. 07 Ağustos 2017
foto
KASTAMONU'nun İnebolu İlçesi Yakaboyu Köyü'nde 04.08.2017 akşamı evden çıktıktan sonra dönmeyen 23 yaşındaki Ekrem Karahasan, Jandarma ile birlikte AFAD ve UMKE ekipleri köyün çevresinde arama başlattı. 17 saat sonra köyün yakınında ormanlık alanda Jandarma Ekipleri tarafından sağ bulundu. Sağlık görevlilerinin yaptığı kontrolde sağlık durumu iyi olan Karahasan, ailesine teslim edildi.
[Devamı]
Sayfalar: 12345